9 معدنچی الماس در روسیه مدفون شدند + حاتمی: نه چاقویی در کار بود، نه شیشه‌ای شکست – اخبار و اطلاعات ایران

خبرگزاری ایرنا: بر اثر ریزش خاک و آبگرفتگی در معدن میر بزرگترین محل استخراج الماس روسیه در منطقه سیبری 9 معدنچی ناپدید شدند که تاکنون از سرنوشت آنان خبری نیست

معدن میز به شرکت دولتی انحصاری الروس (تولید کننده الماس روسیه) تعلق دارد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از گزارش وزارت موقعیت های اضطراری روسیه اعلام کرد: عملیات امدادرسانی به دلیل تاریکی هوا متوقف شده و فردا غواصان تور مالزی در بخش های آسیب دیده معدن، افراد ناپدید شده را جستجو می کنند.

حادثه فرو ریختن معدن الماس میر جمهوری یاکوتیا در منطقه سیبری حوالی ظهر امروز (جمعه) رخ داد و هنگام وقوع حادثه 151 کارگر در حال کار بودند.

این معدن الماس که در شهر میرنی جمهوری یاکوتیا قرار دارد، سال 1954 در دوره اتحاد شوروی گشایش یافت و تا سال 2001 نیز از بخش رو باز برای استخراج استفاده می شد و سپس بخش های زیرزمینی نیز تور خارجی لحظه آخری به محدوده عملیات اضافه شد.

خبرگزاری ایرنا: بر اثر ریزش خاک و آبگرفتگی در معدن میر بزرگترین محل استخراج الماس روسیه در منطقه سیبری 9 معدنچی ناپدید شدند که تاکنون از سرنوشت آنان خبری نیست.

با تلاش ماموران امدادرسانی شماری از 142 معدنچی از محل خارج شده اند.

روسیه با صادرات سالانه حدود دو میلیارد دلار الماس از عمده ترین صادرکنندگان این سنگ گران در سطح جهانی محسوب تور زمینی کرمان می شود.

——————-

خبرگزاری تسنیم: فرزاد حاتمی، مهاجم تراکتورسازی درباره درگیری‌اش با امیرحسین صادقی در هتل المپیک اظهار داشت: اگر صادقی گفته مقصر نبوده است، من هم مقصر نبودم
خبرگزاری تسنیم: فرزاد حاتمی، مهاجم تراکتورسازی درباره درگیری‌اش با امیرحسین صادقی در هتل المپیک اظهار داشت: اگر صادقی گفته مقصر نبوده است، من هم مقصر نبودم. پس از درگیری در بازی دوستانه سال گذشته، تور استرالیا در بازی رسمی تراکتورسازی و پیکان، صادقی با من درست حرف نمی‌زد و الفاظ رکیکی از دهانش خارج می‌شد. به او گفتم درست صحبت کند. دو سه بازیکن دیگر هم شاهد ماجرا بودند. هر چقدر به او گفتم درست صحبت کند، این کار را نکرد.

حاتمی در پایان گفت: از اینها بگذریم، فحش‌های صادقی باعث شد کار به اینجا بکشد. از اتفاق امروز خیلی ناراحتم، از اینکه چرا باید هم‌تیمی قدیمی من به راحتی بددهنی کند.

وی تعمیرات موبایل در ادامه افزود: پس از آن دیدار، دیگر صادقی را ندیدم تا اینکه متوجه شدم امروز همراه با تیم پیکان در هتل المپیک حضور دارد. او امروز به سمت میز ناهار آمد تا سوپ بردارد و من هم به حرمت بازیکنان از فحش‌‌هایی که داده بود، گذشتم و حرفی نزدم. وقتی سوپ را برداشت، به سمت میز ما آمد و شروع به بگو و بخند کرد. به صادقی گفتم برو سر میز خودتان، اینجا کاری نداری که آمده‌ای. بعد از آن درگیری ما شروع تعمیرات 118 شد.

مهاجم تیم فوتبال تراکتورسازی در واکنش به این خبر که اعلام شده یک صندلی را به سمت صادقی پرتاپ کرده است، گفت: به خاطر ندارم چه اتفاقی افتاد، اما صحبت از سلاح سرد و شکستن شیشه رستوران کرده‌اند! سر میز ناهار چاقو کجا بود که من بخواهم از آن استفاده کنم؟! ناهار را با قاشق می‌خورند نه چاقو! یکی بیاید شیشه‌های رستوران را ببیند که آیا شکسته است یا نه.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *