حراج مجموعه‌ شخصی ادوارد آلبی – اخبار و اطلاعات ایران

هنرآنلاین: ساتبیز نیویورک مجموعه‌ای از وسائل شخصی، دست‌نوشته‌ها و یادگاری‌های ادوارد آلبی را در ماه سپتامبر به حراج می‌گذارد
حراج مجموعه ادوارد آلبی در 26 سپتامبر، در نیویورک برگزار می‌شود.

آلبی دهه ۱۹۵۰ را در دهکده گرینویچ سپری کرد و در آنجا به کارهای سطح پایینی چون دستفروشی و پادویی پرداخت و ۱۰ سال زندگی با مشقت را تجربه کرد. در آنجا با ویلیام فلانگن تور هند نوروز 97 منتقد موسیقی هرالد تریبون آشنا شد و این آشنایی رابطه عمیق عاطفی بین آنها به وجود آورد. فلانگن علاوه بر نقشی که به عنوان یار برای ادوارد جوان داشت به نوعی راهنما و مرشد او نیز به شمار می‌رفت. گرینویچ که در آن سال‌ها شباهت‌هایی با پاریس دهه ۱۹۲۰ داشت، مدام میزبان افراد و رویدادهای متعدد هنری بود. در همین ایام بود که آلبی توانست یوجین اونیل و تی اس الیوت را ملاقات کند. آلبی که به شدت علاقه‌مند تور ارزان سنگاپور بود نویسنده شود در طول یک حدود یک دهه، ۹ نمایشنامه چندین داستان و بیش از ۱۰۰ شعر نوشت اما هیچ‌یک آنها توفیق چاپ نیافت.

ادوارد آلبی از معروف‌ترین نمایشنامه نویسان آمریکایی است که سه بار برنده جایزه معتبر پولیتزر بود. شناخته شده‌ترین اثر او نمایش‌نامه “چه کسی از ویرجینیا وولف می‌ترسد؟” است که از آن اقتباس سینمایی موفقی نیز انجام شد. “داستان باغ وحش” و “رویای آمریکایی” از دیگر قیمت بلیط ارزان مشهد آثار معروف آلبی است.

حراج مجموعه‌ شخصی ادوارد آلبی

کارهای اولیه او به شکلی گونه آمریکایی تئاتر پوچی و تأثیر پذیرفته از افرادی چون ژان ژنه، ساموئل بکت و اوژن یونسکو بود اما در واقع نمایش‌های او نقد جامعه آمریکا هستند.
ادوارد آلبی در تاریخ ۱۶ تعمیرات 118 سپتامبر ۲۰۱۶ و پس از دوره کوتاهی بیماری در ۸۸ سالگی درگذشت.

هنرآنلاین: ساتبیز نیویورک مجموعه‌ای از وسائل شخصی، دست‌نوشته‌ها و یادگاری‌های ادوارد آلبی را در ماه سپتامبر به حراج می‌گذارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *