شرجی طولانی امسال خوزستان نشانه چیست؟ – اخبار و اطلاعات ایران

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به شرجی 91 درصد امروز خرمشهر گفت: دمای هوای استان تا روزهای آینده افزایش نخواهد یافت
بهادری بیان کرد: روز گذشته به علت تندبادهای لحظه‌ای و فعال شدن برخی کانون‌های گردوخاک شرق استان در محدوده جاده اهواز – ماهشهر، به مدت حدود یک ساعت یا کمتر شاهد کاهش دید افقی در اهواز بودیم به طوری که دید افقی در اهواز به 1200 متر کاهش یافت. همچنین تور زمینی اصفهان دید افقی در هندیجان نیز به 1500 متر رسید.

مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: صبح امروز رطوبت نسبی در اهواز و هندیجان 78 درصد، در ماهشهر 74 درصد، در آبادان 89، در خرمشهر 91 درصد، در شادگان 82 درصد، و بستان 84 درصد گزارش شد. مدل‌ها نشان می‌دهد تا آخر هفته، شاهد پدیده شرجی در استان خواهیم بود.

کوروش بهادری اظهار کرد: برای امروز (6 شهریورماه) پیش‌بینی آسمانی صاف، افزایش ابر در ساعاتی از بعدازظهر، تعمیرات گوشی رگبار در ارتفاعات و مناطق شمالی و شرقی استان و وزش تندباد لحظه‌ای در برخی نقاط را داریم.

وی افزود: در روزهای آینده روند دمای هوا در استان تغییر خاصی نخواهد داشت و حداکثر دما بیشتر از 47 درجه یا 48 درجه نخواهد بود.
وی عنوان کرد: در شبانه‌روز گذشته رامهرمز با 47 درجه سانتیگراد و دهدز با 25 درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان بودند. در این مدت تور قشم نوروز 97 نوسانات دمایی هوای اهواز نیز بین 29 تا 45 درجه سانتیگراد خواهد بود.

بهادری ادامه داد: یعنی استقرار الگوی تابستانه نیز مقداری زودتر آغاز شد. شرجی نیز پدیده‌ای طبیعی است و ممکن است که در یک سال آغاز آن با تأخیر باشد و یک سال نیز زودتر شروع شود. اما این پدیده جزو طبیعت اقلیم خوزستان است. به همین دلیل پیش‌بینی می‌کنیم که امسال بارش‌های فصل پاییز به موقع و مناسب باشد.

مدیرکل هواشناسی تور ارزان ترکیه خوزستان در خصوص علل آغاز زودتر پدیده رطوبت (شرجی) در تابستان امسال در خوزستان، گفت: برای این موضوع هیچ تحلیل علمی دقیقی نمی‌توان ارائه داد. پدیده رطوبت به جریانات جنوبی باز می‌گردد. اما می‌توان گفت امسال همه چیز زودتر آغاز شد.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به شرجی 91 درصد امروز خرمشهر گفت: دمای هوای استان تا روزهای آینده افزایش نخواهد یافت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *