رقابت چهار فیلم ایرانی در جشنواره لندن + سریال شبکه پنج در پاریس کلید می‌خورد – اخبار و اطلاعات ایران

خبرگزاری صبا: سازمان سینمایی حوزه هنری با چهار فیلم در هشتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن حضور دارد.

فیلم‌های سینمایی «زیر سقف دودی» به کارگردانی پوران درخشنده، «کمدی انسانی» به کارگردانی محمد هادی کریمی، «فصل نرگس» به کارگردانی نگار آذربایجانی و «ایتالیا ایتالیا» به کارگردانی کاوه صباغ سرشت که پخش بین‌الملل آن را سازمان سینمایی حوزه هنری برعهده دارد در هشتمین جشنواره‌ فیلم‌های ایرانی لندن به ‌نمایش درمی‌آیند
خبرگزاری صبا: سازمان سینمایی حوزه هنری با چهار فیلم در هشتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن حضور دارد.

فیلم‌های سینمایی «زیر سقف دودی» به کارگردانی پوران درخشنده، «کمدی انسانی» به کارگردانی محمد هادی کریمی، «فصل نرگس» به کارگردانی نگار آذربایجانی و «ایتالیا ایتالیا» به کارگردانی کاوه صباغ سرشت که پخش بین‌الملل آن را سازمان سینمایی حوزه هنری برعهده دارد در هشتمین جشنواره‌ فیلم‌های ایرانی لندن به ‌نمایش درمی‌آیند.
جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن جشنواره‌ای رقابتی و مستقل است و هشتمین دوره‌ این جشنواره از تاریخ ۵ الی ۱۴ آبان ماه برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن تنها جشنواره در بریتانیاست که به سینمای مستقل ایران می‌پردازد و هدف آن فراهم نمودن سکویی برای نمایش فرهنگ و هویت ایرانی از طریق آثار سینمایی است. این جشنواره توسط سازمان غیرسیاسی و سینمایی محور UKIFF برگزار می‌شود و از حامیان اصلی آن می‌توان IMVBox، تنها وب‌سایت قانونی نمایش آنلاین فیلم‌های ایرانی در خارج از کشور، موسسه سینه لومیر، دانشگاه کینگز، گرینوود تیئ‌تر و RBKC، شهرداری منطقه کنسینگتون را نام برد.

این جشنواره هر ساله با مدیریت پژمان دانایی برگزار می‌شود و فیلم‌های راه‌یافته به آن در پنج بخش فیلم‌های داستانی بلند، کوتاه، انیمیشن، مستند و فیلمنامه کوتاه با یکدیگر رقابت می‌کنند.

——————-

سینما خبر: سریال «گرانباری» به کارگردانی احسان عبدی پور و تهیه کنندگی هومن کبیری که از شهریور ماه در پاریس وارد مرحله پیش تولید شده است، تا پایان آبان در همین شهر کلید خواهد خورد
سینما خبر: سریال «گرانباری» به کارگردانی احسان عبدی پور و تهیه کنندگی هومن کبیری که از شهریور ماه در پاریس وارد مرحله پیش تولید شده است، تا پایان آبان در همین شهر کلید خواهد خورد.

بنا بر این گزارش، بازیگران «گرانباری» در بخش فرانسه، فرانسوی و ایتالیایی هستند و در این کشور بازیگر ایرانی مقابل دوربین نمی‌رود، اما به این دلیل که «گرانباری» در سبک جدیدی تولید می‌شود و تمامی این بازیگران در مرکز آموزش زبان فارسی با هم آشنا می شوند، قاعدتا به زبان فارسی تسلط دارند.
 
برخی از این بازیگران از تئاتر و سینمای فرانسه انتخاب شده اند و تعدادی از عوامل تولید و تصویربرداری سریال نیز فرانسوی هستند و آنجا قرارداد بسته شده است.
 
گروه تولید حدود یک ماه در پاریس مشغول به تصویربرداری خواهند بود و بعد از آن به ترکیه و سپس هند خواهند رفت.
 
داستان اصلی این سریال از کشور هند شروع می شود و دختر ایتالیایی که شخصیت اصلی را ایفا می‌کند، از هند وارد ایران می شود.
 
همچنین سریال در مرحله بازنویسی قرار دارد تا رگه های ایرانی آن تقویت شود.
 
برخی از میان بازیگران تئاتر و سینمای فرانسه انتخاب شده اند. همچنین بخشی از عوامل تولید و تصویربرداری سریال نیز فرانسوی هستند و آنجا قرارداد بسته شده است.
 
«گرانباری» در 35 قسمت 42 دقیقه ای به سفارش شبکه پنج سیما ساخته می شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *