بحران حاشیه‌ نشینی شدت می یابد + جمع آوری امضاء برای استیضاح وزیر کشور – اخبار و اطلاعات ایران

خبرگزاری مهر: یک نماینده مجلس با انتقاد از میزان بالای مهاجرت از شهرستان‌ها به کلانشهرها نسبت به بحران‌های حاشیه‌نشینی هشدار داد

کبیری تأکید کرد: منظور من از امکانات، اشتغال، بحث آب، تقویت کشاورزی، حوزه درمان، آموزش و … است. درواقع بهترین راهکار برای جلوگیری از مهاجرت این است که ظرفیت و امکانات استان‌ها، شهرستان‌ها و روستاها به حدی باشد که کسی به فکر مهاجرت نیفتد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: من نماینده یکی از شهرهای مرزی هستم و متأسفانه ما سالانه شاهد ۳۵ درصد مهاجرت به شهرها هستیم؛ به این دلیل که در نقاط مرزی امکانات برای اسکان وجود ندارد.

خبرگزاری مهر: یک نماینده مجلس با انتقاد از میزان بالای مهاجرت از شهرستان‌ها به کلانشهرها نسبت به بحران‌های حاشیه‌نشینی هشدار داد.

تقی کبیری در پاسخ به سئوالی درباره دلایل عمده مهاجرت از روستاها و شهرستان‌های کوچک به کلانشهرها گفت: در گام اول باید در شهرهای کوچک امکانات برای عدم مهاجرت فراهم شود.
وی افزود: وقتی اشتغال و اولیات زندگی را در شهرهای کوچک فراهم نمی‌کنیم، نمی‌توان انتظار داشت که مهاجرت صورت نگیرد.

وی در پاسخ به مهمترین آسیب‌های مهاجرت‌ها هم گفت: متأسفانه مهاجرت و حاشیه‌نشینی باعث آسیب‌های اقتصادی، اجتماعی، تغییر فرهنگ‌ها، مسائل امنیتی و آسیب‌های جدی اجتماعی می‌شود.

این نماینده مجلس با اشاره به مهاجرت به شهر تهران تصریح کرد: امروزه می‌توانیم بگوییم یکی از مهمترین دلایل ترافیک و آسیب‌های محیط‌زیستی در تهران مربوط به مهاجرت‌های بی‌رویه به این کلانشهر است.

کبیری خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم تهران را نجات دهیم باید پیش از آن به فکر شهرستان‌های کوچک باشیم.

——————-
خبرگزاری مهر: در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی که هم اکنون با بررسی برنامه ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی علوم و نیرو در جریان است، برخی نمایندگان اصلاح طلب مجلس از جمله عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر در حال جمع آوری امضاء برای استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور هستند
خبرگزاری مهر: در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی که هم اکنون با بررسی برنامه ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی علوم و نیرو در جریان است، برخی نمایندگان اصلاح طلب مجلس از جمله عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر در حال جمع آوری امضاء برای استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور هستند.
یکی از نمایندگان در این باره به خبرنگار مهر گفت: استیضاح محورهای متعددی دارد که از جمله آنها نحوه انتصاب استانداران در دوره جدید دولت است.

به گفته این نماینده تاکنون ۱۰ نفر این برگه را امضاء کرده اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *