حواشی پرونده آزار جنسی وزیر پیشین انگلیس + واکنش شمخانی به استعفای سعد حریری – اخبار و اطلاعات ایران

ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، یک مورد جدید به اتهامات آزار جنسی وزیر دفاع پیشین انگلیس اضافه شد و این بار خبرنگار دیلی میل از این مساله به دفتر نخست‌وزیری شکایت برده است
مایکل فالون روز سه‌شنبه پس از انتشار اتهامات آزار جنسی اعتراف کرد که 15 سال پیش بارها زانوی یک خانم خبرنگار را لمس کرده است.

در حالی که هنوز کابینه ترزا می درباره اتهامات آزار جنسی از سوی وزیر دفاع علیه خبرنگاران زن در شوک به سر می‌برند، جین مریک، خبرنگار دیلی میل به دفتر نخست‌وزیری انگلیس اعلام کرده است که در ضیافت ناهار با وزیر دفاع در سال 2003 مایکل فالون تلاش کرده است که او را ببوسد.

مریک که در آن زمان 29 سال داشته گفت پس از تلاش فالون با ترس مکان را ترک کرده و به دفتر خود رفته است.
مریک اعلام کرد که وی پس از باخبر شدن از حوادث آزار جنسی دیگری از سوی فالون تصمیم گرفته که با دفتر نخست وزیری تماس بگیرد البته وی پیش از این درباره این حادثه بدون نام بردن از فالون نوشته بود اما رفتار فالون بعد از اتهامات اخیر وی را به این نتیجه رسانده که نام او را فاش کند.

فالون در پاسخ به این اتهامات به تایمز اعلام کرده است که من در حال حاضر این مساله را قبول دارم که در گذشته به طور مناسب رفتار نکرده‌ام‌.

او گفته پس از این اتفاق احساس شرم و تحقیر داشته است.

ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، یک مورد جدید به اتهامات آزار جنسی وزیر دفاع پیشین انگلیس اضافه شد و این بار خبرنگار دیلی میل از این مساله به دفتر نخست‌وزیری شکایت برده است.

یکی از دوستان فالون به هنگام وقوع این اتفاق حضور داشته است. آنها می‌گویند مایکل دریافته است که چنین اتفاق‌هایی غیرقابل قبول است و به همین دلیل استعفا داده است.

——————-

ایسنا: دبیرشورای عالی امنیت ملی گفت: استعفای سعد حریری در ریاض قسمتی از نقشه علیه ملت‌های آزاده است.

علی شمخانی در حاشیه مراسم ختم پدر سردار سلیمانی در پاسخ به این پرسش که تحلیل شما از پشت پرده استعفای نابهنگام نخست وزیر لبنان در ریاض چیست؟ افزود: مفهوم این کار تعبیت ملتهای آزاده از سرمداران وابسته خود نیست و ملت‌ها راه خود را پیدا می‌کنند
ایسنا: دبیرشورای عالی امنیت ملی گفت: استعفای سعد حریری در ریاض قسمتی از نقشه علیه ملت‌های آزاده است.

وی در پاسخ به خبرگزاری صداوسیما تاکید کرد: آنچه که ریاض با بیروت کرد همان کاری است که واشنگتن با ریاض می‌کند و همانگونه که واشنگتن دستور می‌دهد و ریاض عمل می‌کند، ریاض هم به بیروت دستور می‌دهد و سعد حریری عمل می‌کند.

علی شمخانی در حاشیه مراسم ختم پدر سردار سلیمانی در پاسخ به این پرسش که تحلیل شما از پشت پرده استعفای نابهنگام نخست وزیر لبنان در ریاض چیست؟ افزود: مفهوم این کار تعبیت ملتهای آزاده از سرمداران وابسته خود نیست و ملت‌ها راه خود را پیدا می‌کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *