خروج سرکرده‌های داعش توسط بالگردهای آمریکا – اخبار و اطلاعات ایران

خبرگزاری مهر: عده ای از ساکنان شهر المیادین به اسپوتنیک اعلام کردند که با چشم خودشان دیده اند که دو هفته  قبل از شروع عملیات ارتش سوریه برای آزاد سازی شهر المیادین بالگردهای آمریکایی سرکرده های خارجی گروه تروریستی داعش را به خارج از شهر منتقل می کردند
خبرگزاری مهر: عده ای از ساکنان شهر المیادین به اسپوتنیک اعلام کردند که با چشم خودشان دیده اند که دو هفته  قبل از شروع عملیات ارتش سوریه برای آزاد سازی شهر المیادین بالگردهای آمریکایی سرکرده های خارجی گروه تروریستی داعش را به خارج از شهر منتقل می کردند.
شایان ذکر است که پیش از این وزارت دفاع روسیه در ماه سبتامبر گذشته تصاویری را منتشر کرد که ادوات وابسته به نیروهای ویژه آمریکا در مناطق تحت سیطره گروه تروریستی داعش در حومه شمالی دیرالزور را نشان می داد.

محمد عوان چوپان روستای الطیبه از توابع المیادین در حومه دیرالزور گفت: بالگردهای آمریکایی  در شهرک الرحبه نزدیک المیادین و در نزدیک  مزرعه حیدر انجام دادند و دست به اقدامات ایذایی زدند. ما تلاش کردیم خودمان را مخفی کنیم. بعد از آن تعدادی از بالگردهای جنگی آمریکایی را دیدیم که سرکرده های خارجی داعش را که در نزدیکی  مقرهای خود  در مزرعه حیدر منتظر بودند به خارج از شهر انتقال دادند.

بعضی از شهروندان گفتند:  در ابتدا خودروهای سرکرده های خارجی داعش را از داخل شهر همراه خانواده های آنها به مقرهای وابسته به خودشان در بوستانهای حیدر در الرحبه منتقل کردند و سپس از آنجا بالگردهای آمریکایی به سمت منطقه ای نامعلوم منتقل کردند.

حسین که از عمرش ۷۰ سال می گذرد نیز بیان کرد: با چشم خودم دیدم بالگردهای جنگی آمریکایی در آغاز مقدمه سازی کردند و بشکل گسترده و دایره وار بقرص ،و روستاهای مجاور را هدف قرار دادند و بعد از آن بالگردها آمدند و سرکرده ها را با خود بردند.

یک شهروند سوری ادامه می دهد: من در ارتش سوریه خدمت کرده ام و بالگردهای آمریکایی را می شناسم و دیدم که سرکرده های داعش را به سمتی نامشخص خارج  از شهر المیادین منتقل می کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *