تقلید دقیق همه صدا‌ها با هوش مصنوعی چینی + آزمایش ادرار باقیمانده عمر انسان را نشان می‌دهد – اخبار و اطلاعات ایران

خبرگزاری مهر: گروه تحقیقاتی شرکت چینی بایدو موفق به طراحی شبکه عصبی هوشمندی شده اند که می تواند با صرف کمتر از یک دقیقه وقت هر صدایی را با دقت بالایی تقلید کند
به گزارش فیوچریسم، نرم افزار یادشده می تواند بعد از تقلید از صدای دریافتی آن را بر مبنای جنسیت دیگری اعم از مردانه و زنانه بازسازی کند و لهجه یا گویش دیگری به آن ببخشد.

بسیاری از نرم افزارهای طراحی شده مشابه برای تقلید دقیق اصوات مورد نظر باید فایل هایی با زمان بالا دراختیار داشته باشند. بایدو خود در سال ۲۰۱۷ نرم افزار مشابهی طراحی کرده بود که برای تقلید هر صدا به دریافت فایل های ۳۰ دقیقه ای نیاز داشت.

خبرگزاری مهر: گروه تحقیقاتی شرکت چینی بایدو موفق به طراحی شبکه عصبی هوشمندی شده اند که می تواند با صرف کمتر از یک دقیقه وقت هر صدایی را با دقت بالایی تقلید کند.

بدیهی است که چنین فناوری می تواند مورد سواستفاده های گسترده امنیتی نیز قرار بگیرد، اما می تواند کاربردهای فناوری در حوزه های آموزشی، طراحی دستیارهای هوشمند دیجیتال و غیره داشته باشد.

شرکت ادوب هم نرم افزاری به نام VoCo عرضه کرده که بعد از دریافت نمونه ای ۲۰ دقیقه از صدای هر فرد از آن تقلید می کند. جدی ترین رقیب بایدو شرکتی کانادایی به نام Lyrebird است که به حدود یک دقیقه صدا برای تقلید و بازسازی نیاز دارد.

بایدو که به گوگل چین شهرت یافته با این دستاورد تازه نشان داده که به چه پیشرفت های قابل توجهی در حوزه هوش مصنوعی دست یافته است. نکته مهم این است که نرم افزار ابداعی بایدو حتی می تواند فایل های صوتی بسیار کوتاه را هم با دقت بالا بازسازی کند.

——————-

خبرگزاری مهر: محققان چینی با ردیابی مقدار ماده ای در نمونه ادرار افراد می توانند سن بیولوژیک بدن انسان و حتی باقیمانده عمر را تخمین بزنند
جیان پینگ کای محقق ارشد این تحقیق می گوید: وجود۸-oxoGsn در ادرار نشانگر بهتری از وضعیت واقعی بدن انسان است و به ما کمک می کند خطر بیماری های مرتبط با افزایش سن را پیش بینی کنیم.

محققان مرکز ملی Gerontology در چین متوجه شده اند ماده ای خاص به نام ۸-oxoGsn (که نشان دهنده میزان خسارت به سلول است)، همراه با افزایش سن در ادرار فرد بیشتر می شود.

با تعیین سن داخل بدن، می توان خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با افزایش سن و حتی مرگ زودهنگام را ردیابی کرد.

البته برخی از کارشناسان معتقدند افزایش سن به تنهایی نمی تواند نشانگر آغاز یک بیماری باشد. به گفته این عده پژوهش مذکور رابطه میان۸-oxoGsn و شرایط مربوط به دوران سالمندی مانند پارکینسون را بررسی نکرده است.

محققان برای این منظور نمونه ادرار ۱۲۲۸ شهروند چینی بین ۲تا ۹۰ سال را بررسی کردند. آنها متوجه شدند در شرکت کنندگان ۲۱ ساله و بالاتر ۸-oxoGsn افزایش می یابد.

به گزارش میل آنلاین، یک آزمایش ادرار ساده سن بیولوژیک فرد و حتی میزان باقیمانده عمر او را نیز نشان می دهد.

خبرگزاری مهر: محققان چینی با ردیابی مقدار ماده ای در نمونه ادرار افراد می توانند سن بیولوژیک بدن انسان و حتی باقیمانده عمر را تخمین بزنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *