خبر خوش برای مشمولین خدمت سربازی – اخبار و اطلاعات ایران

خبرگزاری فارس: محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار ، با اعلام این خبر که عصر امروز میان وزارت ورزش وجوانان و ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص وضعیت مشمولین خدمت فعال در حوزه جوانان تفاهم نامه‌ای به امضا رسید، گفت: از ماه‌ها پیش قول امضای این تفاهم نامه را به فعالان حوزه جوانان داده بودیم و امروز این مهم به نتیجه رسید
وی افزود: این کسر خدمت تنها مربوط به بخشی از دوران خدمت سربازی می شود نه تمامی سنوات آن.

وی به جوانان مشمول خدمت سربازی توصیه کرد: اگر می خواهند از این امتیاز و مشوق ها استفاده کنند به سمت ایجاد تشکل ها بخصوص در جوامع روستایی که با کمبود اشتغال روبرو هست

وی با تشریح دو بخش عمده این تفاهم نامه گفت: یکی از بخش های این تفاهم نامه مربوط به تعهداتی بود که وزارت ورزش و جوانان به عهده گرفته و بخش دیگر به تعهدات نیروهای مسلح می پردازد.

تندگویان اظهار داشت: تقریبا با تمامی بندهای تفاهم‌نامه ذکر شده موافقت شده و قرار است کارگروه مشترکی پیرو امضای این تفاهم‌نامه دستورالعملی تهیه و بر طبق آن بندها اجرایی شود.

معاون جوانان تصریح کرد: عمده موضوع این تفاهم‌نامه مربوط به بحث مهارت‌آموزی مشمولین خدمت سربازی و کلیات موضوع آن سرباز مهارت بود.

این مقام مسئول درخصوص نحوه تشخیص و معرفی کارآفرینان در تشکل های مردمی نیز اظهار داشت: جدول حِرَف و مشاغل که حدود 3 هزار عنوان شغلی را در بر می گیرد مبنای این تصمیم گیری خواهد بود و جوانان باید توجه داشته باشند که در مشاغل مورد نیاز کشور کارآفرینی داشته باشند.

معاون جوانان با اشاره به اینکه پیش از این در خصوص دو شکل کسر خدمت و سرباز امریه با ستاد کل نیروهای مسلح صحبت شده بود گفت:با مدل کسرخدمت در این تفاهم نامه موافقت شد.

به گفته تندگویان بااشاره به اینکه ستاد کل نیروهای مسلح از ماه‌ها پیش این مسئله را پیگیری می‌کرد ابراز داشت: این نهاد در حال امضای تفاهم‌نامه‌های مشابه با نهادهای مختلف است و حداقل 22 نهاد در این حوزه درگیرند که یکی از آنها وزارت ورزش و جوانان بوده است.

معاون جوانان بخش دوم این تفاهم نامه را مربوط به کسانی دانست که در تشکل های مردم نهاد جوانان عضو و کارآفرین اند.

وی افزود: این آموزش ها به کسانیکه علاقمندند پس از پایان دوران سربازی وارد این حیطه کاری شوند، کمک می کند.

وی تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان مشمولان فعال و کارآفرین را به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی کرده و آنان می توانند بخشی از دوران خدمت سربازی شان را با فعالیت در تشکل های کارآفرین جوانان بگذرانند.

تندگویان تصریح کرد: در حیطه تعهدات وزارت ورزش و جوانان موضع آموزش مهارت های سربازان در حوزه تخصصی ورزش و نگه داری از اماکن ورزشی است که به عنوان وزارتخانه پذیرفتیم در سال آینده بخشی از این آموزش ها را در سراسر کشور آغاز کنیم و آموزش مهارت های تخصصی در این حوزه داشته باشیم.

خبرگزاری فارس: محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار ، با اعلام این خبر که عصر امروز میان وزارت ورزش وجوانان و ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص وضعیت مشمولین خدمت فعال در حوزه جوانان تفاهم نامه‌ای به امضا رسید، گفت: از ماه‌ها پیش قول امضای این تفاهم نامه را به فعالان حوزه جوانان داده بودیم و امروز این مهم به نتیجه رسید.

تندگویان تاکید کرد: پیرو امضای این تفاهم نامه کنیه مشترکی تشکیل شده و برروی تخصص ها و مدل کارآفرینی به جمع بندی نهایی می رسد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *