شلیک چهارمین‌موشک یمن به عربستان در ۲ ساعت – اخبار و اطلاعات ایران

خبرگزاری فارس: ارتش یمن چهارشنبه شب از شلیک موشکی دیگر به عربستان سعودی خبر داد.

شبکه المسیره به نقل از یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نوشت که این یگان مقر نظامیان سعودی در منطقه نجران عربستان را با موشک «زالزال ۲» هدف قرار داده است
ارتش یمن ساعتی پیش از شلیک سه فروند موشک از نوع قاهر ام ۲ را به مواضعی در ریاض، پایتخت سعودی و استان جازان در جنوب شرقی عربستان شلیک کرد.

خبرگزاری فارس: ارتش یمن چهارشنبه شب از شلیک موشکی دیگر به عربستان سعودی خبر داد.

این چهارمین بار است که ارتش یمن در کمتر از ۲ ساعت گذشته و در پاسخ به حملات ائتلاف سعودی به مواضع مهم عربستان در مناطق مختلف موشک شلیک می‌کند.

پیش‌تر «بدرالدین عبدالملک الحوثی»، رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی‌های خود به مناسبت‌های مختلف که مصادف بود با چهارمین سال تجاوز نظامی عربستان به یمن تأکید کرده بود هر حمله عربستان را با موشک پاسخ خواهند داد.

«صالح الصماد»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن دیروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که سال ۲۰۱۸ میلادی سال موشک باران عربستان خواهد بود.

رسانه‌های سعودی و بین‌المللی به فاصله چند دقیقه از اعلام پاسخ موشک یمن به تجاوزهای عربستان سعودی، از شنیده شدن صدای چندین انفجار در پایتخت عربستان خبر دادند.

«شرف لقمان»، سخنگوی رسمی ارتش یمن در واکنش به این پاسخ موشکی گفت که هدف موشک‌های امروز وزارت دفاع عربستان بوده است.

پدافند موشکی سعودی مدعی شد که توانسته هر سه را در آسمان رهگیری و منهدم کند.

ارتش یمن قبل از ظهر چهارشنبه نیز با پهپادهای «قاصف یک» فرودگاه نظامی «ابها» و شرکت نفتی آرامکو در استان جازان را هدف قرار داده بود.

شبکه المسیره به نقل از یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نوشت که این یگان مقر نظامیان سعودی در منطقه نجران عربستان را با موشک «زالزال ۲» هدف قرار داده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *