گزینه‌های روی میز برای بهشت؛ برنامه زیر میز است! – اخبار و اطلاعات ایران

روزنامه جوان نوشت: چند روزی است که شهر 13 میلیونی تهران با سرپرست اداره می‌شود، اینکه تا چه زمانی قرار است این ابر‌شهر که درگیر مسائل و مشکلات فراوانی است، اینگونه اداره شود، مشخص نیست،‌اما گمانه‌زنی‌ها پس از پذیرفته‌شدن استعفای نجفی برای تصدی کلید‌داری پایتخت آغاز شده است
در فضای مجازی و خبرها در حوزه شهری بیشتر نام افرادی همچون محسن هاشمی، پیروز حناچی‌، سلیمی، دهقان وزیر اسبق دفاع، بیطرف، مرعشی، عبدالله نوری،‌حسین آبادی، سمیع‌الله حسینی مکارم سرپرست فعلی شهرداری، محمدرضا عارف، مهرعلیزاده، سید علی‌افشانی، اکبر ترکان ، وفا تابش و علیرضا جاوید کم و بیش مطرح می‌شود.

حضور دائمی شهردار در شهر و رصد مسائل و مشکلات آن می‌تواند از مؤلفه‌هایی باشد که اعضا به آن بیشتر اهتمام کنند. باید توجه داشت شهر به شهرداری نیازمند است که علاوه بر درک شهروندان، برنامه‌های خود را در شرایط حال حاضر نیز بتواند عملیاتی کند و از همه پتانسیل موجود و دولت و سایر بخش‌ها به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شود تا شهر در مسیر توسعه پایدار قرار گیرد نه اینکه درجا بزند. متأسفانه در این چند روز که از پذیرش استعفای نجفی می‌گذرد، هنوز صحبتی از برنامه‌ها نشده است و فقط بحث روی افراد مطرح می‌شود و بیم آن می‌رود که شورا دوباره با انتخاب نامناسب به بن‌بست دیگری برسد!

متأسفانه اعضای شورای پنجم که در انتخاب اولشان به بن‌بست خوردند و هزینه‌های بسیاری را به شهر و شهروندان تحمیل کردند، حالا هم گویا به دنبال فرد هستند و نه برنامه‌ای برای حل مشکلات این کلانشهر. نام بسیاری از افرادی که در بالا قید شد،‌بخشی از اسامی طرح شده در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی است. هر چند رئیس و اعضای شورای شهر تهران به نوعی با مطرح شدن اسامی آنها را رد می‌کنند، ولی بر این مسئله هم تأکید دارند که هرچه زودتر شهردار را انتخاب کنند.

روزنامه جوان نوشت: چند روزی است که شهر 13 میلیونی تهران با سرپرست اداره می‌شود، اینکه تا چه زمانی قرار است این ابر‌شهر که درگیر مسائل و مشکلات فراوانی است، اینگونه اداره شود، مشخص نیست،‌اما گمانه‌زنی‌ها پس از پذیرفته‌شدن استعفای نجفی برای تصدی کلید‌داری پایتخت آغاز شده است.

می‌توان اینگونه نوشت این خود نجفی نبود که نتوانست شهر را اداره کند، بلکه برنامه‌های وی بود که ناکارآمدی‌ جریان اصلاحات – کارگزار در اداره شهر را بیش از پیش اثبات کرد تا نجفی با دستاویز قرار دادن بیماری خود مجبور به استعفا شود. بر این اساس لازم است تا منتخبان شهروندان به جای تکیه به فرد‌، به برنامه توجه کنند تا نیاز شهر و مسائل و مشکلات آن برطرف شود.‌اینکه همیشه گزینه‌ها (نام افراد) روی میز قرار دارد نباید اعضای شورای شهر را گمراه کند، بلکه شهر نیازمند شهرداری است که علاوه بر داشتن تخصص، مسئولیت‌پذیر هم باشد تا بتواند به ارتقا و زندگی شهری شهروندان کمک کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *