انتقاد یک مرجع تقلید از وضعیت کنونی بازار ارز – اخبار و اطلاعات ایران

خبرگزاری فارس: آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار دکتر سقائیان‌نژاد شهردار و مدیران شهر قم، با تاکید بر حساسیت و اهمیت کار مدیریت شهری اظهار کرد: با توجه به هم‌فکری و اتحاد و انسجامی که در مجموعه شهرداری برقرار است، یکی از نعمت‌ها همین است که موجب توفیق می‌شود
آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرد: امام کاظم(ع) می‌فرماید: لقمان خطاب به فرزندش گفت که دنیا دریایی عمیق است و بسیاری در این دریای عمیق غرق شده‌اند، برای نجات خود باید کشتی‌ای بسازی که تقوای الهی است، در داخل این کشتی باید ایمان باشد و بادبان آن توکل بر خدا، کشتیبان آن عقل و سکان آن صبر است؛ کار مسوولان نیز همین‌طور است، به مثابه کشتی‌ای که مردم را باید به ساحل صبر برسانند.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: به ما می‌گویند سیاه‌نمایی نکنید؛ ما چیز سفید را سیاه نمی‌کنیم چراکه اقتصاد ما سیاه است و دولت و مسوولان نتوانسته‌اند کاری در این زمینه انجام دهند.

خبرگزاری فارس: آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار دکتر سقائیان‌نژاد شهردار و مدیران شهر قم، با تاکید بر حساسیت و اهمیت کار مدیریت شهری اظهار کرد: با توجه به هم‌فکری و اتحاد و انسجامی که در مجموعه شهرداری برقرار است، یکی از نعمت‌ها همین است که موجب توفیق می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت رفتار صحیح با مردم اظهار کرد: مردم خون دادند تا این نظام اسلامی به وجود آمد؛ در مراجعه مردم، استقبال از آنها و رفتار و گفتار صحیح با آنها بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری توانسته در سایه وحدت در قم تحول ایجاد کند تصریح کرد: اقدامات شهرداری در این دوره بسیار خوب و وسیع بوده و ذوق، تحول و سابقه مدیریت شهری کمک کرده و توانسته‌اید تحولی در این شهر ایجاد کنید.

این مرجع تقلید با بیان اینکه امام صادق اخلاق را خلاصه در برخورد، گفتار و رفتار می‌دانند تصریح کرد: کار مسوولان از این نظر مهم است و در برخورد با مردم باید این موارد را رعایت کنید.

این مرجع تقلید بابیان اینکه شهر قم ام‌القرای جهان اسلام است گفت: سیاست و… از قم نشات گرفته و خدمت کردن به این شهر بسیار مهم است؛ در جایگاه خود از اقدامات مجموعه مدیریت شهری تقدیر کرده و اقدامات در حوزه زیباسازی، ترافیک و حمل و نقل را تحولی در شهر می‌دانیم.

وی با بیان اینکه سال 96 رهبر انقلاب در سخنرانی خود در مشهد بر تقویت تولید و اشتغال تاکید کردند گفت: فردای آن روز دولتمردان بیانیه دادند که مشکل را حل می‌کنیم اما یک سال گذشته و کاری نشده و همه چیز آمار و ارقام و جلسه و مسافرت است و مردم چیزی جز گرانی و بیکاری ندیده‌اند.

وی اشرف عبادات را خدمت به مردم دانست و افزود: خوشبختانه همه از کار شهرداری راضی هستند و اقدامات خوبی انجام گرفته است؛ اما باید توجه داشت کار دولت بسیار مهم است، امروز مساله ارز مهم است و دولت باید این مشکلات را حل کند؛ ارز که بالا رفت همه چیز گران می شود.

وی با تاکید بر اینکه مجدد رهبر امسال بر حمایت از تولید و اشتغال تاکید کردند اظهار کرد: ما مسائل سیاه را بیان می‌کنیم و این سیاه نمایی نیست؛ مکرر می‌گویند که مشکل دلار را حل می‌کنیم و مردم نگران نباشند ولی خبری نیست؛ مردم مغالطه و وعده‌های دروغ را می‌فهمند؛ دولتمردان سعی کنند که مشکلات را برطرف کنند.

وی با اشاره به حدیثی از امام موسی‌کاظم(ع) اظهار کرد: گاهی اهل‌بیت با تمثیلی سعی کردند مبانی و موازین دینی را بیان کنند؛ بهتر است مردم نیز با زبان عربی آشنایی بیشتری داشته باشند چراکه این زبان با ما بیگانه نیست و قرآن و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و کتب دینی همه عربی هستند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *